озрадн військової частини А1556

[nggallery id=26]

10 вересня 1945 року наказом Народного комісара оборони СРСР в таборі Кастерово поблизу Москви була сформована 19 танкова бригада.

За доблесть і мужність, проявлені в боях під Сталінградом 8 грудня 1942 року 19 танкову бригаду було перейменовано в 19 гвардійську танкову бригаду.

За відмінні бойові дії при визволенні міста Речиця 8 листопада 1943 року бригаді було присвоєно почесне звання ”Речицька”.

Наказом президії Верховної Ради СРСР від 26 квітня 1945 року за зразкове виконання бойових задач командування в боях при визволенні міст Лауденбург та Картузи бригада нагороджена орденом Олександра Суворова ІІ ступеню.

17 травня 1945 року рішенням президії Верховної Ради СРСР за мужність, проявлену при визволенні міста – фортеці Данціг, бригада нагороджені орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеню.

10 червня 1945 року гвардійська танкова бригада була переформовано в полк.

З 1945 року полк знаходився в складі Західної групи військ в Германії.

З 1991 року місце постійної дислокації – місто Мукачево Закарпатської області.

Повна назва – 820 гвардійський Речицький орденів Олександра Суворова та Богдана Хмельницького Червонопрапорний механізований полк.

1 грудня 2004 році в ході реформування Збройних Сил України, на базі зенітного дивізіону 820 механізованого полку був сформований 10 окремий зенітний ракетно-артилерійський дивізіон.

В теперішній час дивізіон є основним бойовим підрозділом 128 гвардійської окремої механізованої Туркестансько-Закарпатської двічі Червонопрапорної бригади та розташовується в місті Мукачево. На озброєнні дивізіону стоять сучасні комплекси ППО СВ: ЗРК 9К33М3 «Оса-АКМ», ЗГРК 2К22М «Тунгуска», ЗРК 9К35М2 «Стріла-10М2», ПЗРК 9К310 «Ігла-1». Також в частині є підрозділи радіолокаційної розвідки, технічного обслуговування та тилового забезпечення, що забезпечує повну автономність у виконанні завдань по прикриттю підрозділів з’єднання від ударів з повітря.

В мирний час військовослужбовці виконують завдання щодо несення чергування з протиповітряної оборони повітряного простору Державного кордону України в зоні відповідальності з’єднання.

Крім того особовий склад завжди готовий прийти на допомогу цивільному населенню в разі будь-якого стихійного лиха або техногенних катастроф. Так в серпні – вересні 2008 року на базі дивізіону був створений евакуаційно-відновлювальний загін для ліквідації наслідків повені в Івано-Франківській області (смт. Верховина). Особовий склад відважно та самовіддано виконував завдання по евакуації населення та відновлення інфраструктури населених пунктів. За мужність та відвагу проявлену у боротьбі із стихією військовослужбовці підрозділів протиповітряної оборони були нагороджені відзнаками Міністерства оборони України:

–                    капітан ЛЕСНЯК Денис Ігорович – «Знак пошани»

–                    молодший сержант ПЛИСКА Володимир Миколайович – «За сумлінну службу» ІІІ ступеню.

Решта військовослужбовців були відзначенні подяками Міністра оборони, Командувача Західним оперативним командуванням, Командира корпусу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *