11 гвардійська окрема Київська Червоного прапора ордена Богдана Хмельницького артилерійська бригада

11-а Гвардійська окрема артилерійська Київська Червоного прапора, ордена Богдана Хмельницького ІІ ступеня бригада сформована 12 серпня 2004 року на базі 12-го артилерійського полку 1-ї тактичної групи артилерії та управління групи. Її командиром  призначений полковник Корнійчук Сергій Петрович. Бригада є правонаступницею  1-ї Гвардійської гарматної артилерійської Київської Червоного прапора, ордена Богдана Хмельницького ІІ ступеня бригади, що була  сформована в вересні 1942 року в героїчній битві за місто-герой Сталінград. Першим  командиром бригади був призначений гвардії полковник Керп Володимир Мартинович. За успішні бойові дії під Сталінградом 1 березня 1943 року частині було присвоєно найменування «Гвардійська».

В кінці березня 1943 року бригада передислоковується на Центральний фронт в район міста Курськ. З 5 по 12 липня 1943 року вона  приймає участь в битві на Курській дузі, де неодноразово відбиває атаки німецьких танків. Після закінчення битви на Курській дузі вона приймає участь у  визволенні міст Орел, Глухів, Конотоп і 29 вересня 1943 року в числі перших вийшла на береги Дніпра,

За відмінні бойові дії проявленні при визволені міста Києва 6 листопада 1943 року частині було присвоєно  почесне найменування «Київська».

З 14 березня по 15 квітня 1944 року бригада приймала активну участь у визволені міста Тернополя.

У подальшому воїни-артилеристи вели бойові дії на Львівському напрямку і вже 15 вересня 1944 року бригада вийшла на кордон України та Польщі.

Під час боїв на території Польської республіки, за забезпечення форсування річки Вісли і участь в боях на Сандомирському плацдармі 19.02.1945 року частина нагороджена орденом «Бойового Червоного Прапора». Продовжуючи участь у боях, бригада своїм вогнем забезпечувала звільнення міста Кельце, форсування рік Одер, Нейсе і прорив оборони противника на Берлінському напрямку, забезпечувала  штурм міста Дрезден.

10 травня 1945 року бригада закінчила бойовий шлях  звільненням столиці Чехословаччини-міста Праги у складі 5-ї Гвардійської армії. За зразкове виконання завдання в боях з німецько-фашистськими загарбниками при звільненні міста Праги і проявлені при цьому мужність і героїзм 4 червня 1945 року частина була нагороджена орденом Богдана Хмельницького ІІ-го ступеня.

За час Другої світової війни 8270 військовослужбовців бригади було нагороджено орденами і медалями, а 9 з них стали Героями Великої Вітчизняної війни. Ними стали: гвардії капітан Посохін Миколай Григорович, гвардії капітан Зонов Михайло Андрійович, гвардії капітан Стрижак Володимир Степанович, гвардії старший лейтенант Вовк Михайло Павлович, гвардії старший лейтенант Сідоров Григорій Семенович, гвардії сержант Харківський Петро Федорович, гвардії старший сержант Джамангараєв Кашаган, гвардії старший сержант Чорний Григорій Олексійович, гвардії старший сержант Садиков Ботабай.

У подальшому наша  частина дислокувалась:

З 05.1945 року по 06.1945 рік – м. Прага, Чехословаччина;

З 06.1945 року по 10.1945 рік – м. Аленштайн, Австрія;

З 10.1945 року по 11.1945 рік – м. Бишков, Чехословаччина;

З 11.1945 року по 12.1947 рік – м. Будапешт, Угорщина;

З 12.1947 року по 06.1949 рік – станція Вапнярка Вінницької області.

З 06.1949 року по теперішній час частина дислокована у місті  Тернопіль.

Протягом 60 – 80-х років частина брала участь у широкомасштабних військових навчаннях на території  Прикарпатського військового округу, зокрема “Весна – 75”, “Захід -81”, здійснювала заходи по підтриманню стану бойової готовності та забезпеченню життєдіяльності військ. Продовжувалось вдосконалення організаційно-штатно структури підрозділів бригади, були отримані на озброєння сучасні зразки артилерійської військової техніки. На базі бригади проводились експериментально – дослідні заняття з бойової підготовки, де напрацьовувались новітні способи та методи ведення артилерійського вогню. Проведена велика робота по будівництву та вдосконаленню казармового та житлового фонду частин, оснащенні відповідним обладнанням військові стрільбища та  полігони, розроблена та виготовлена належна учбово матеріальна база, були створені всі умови для задоволення побутових та культурних потреб військовослужбовців.

Воїни бригади приймали участь у наданні допомоги народному господарстві у збиранні нового врожаю, ліквідації наслідків стихійних явищ та аварії на ЧАЕС. У 1981 році 28 військовослужбовців були підготовленні і відряджені для подальшого проходження служби в Афганістан.

Тисячі фахівців – артилеристів отримали та зміцнили свій фах протягом цього періоду. Деякі з них були удостоєні урядових нагород  саме в цей час.

Високу оцінку діяльності воїнів-артилеристів, рівню їхнього військового вишколу та боєготовності частин в різний час давали   Маршал Радянського Союзу Москаленко К.С., Маршал Артилерії Казаков К.П. Командувач РВ і А Сухопутних Військ Радянської Армії генерал –полковник Передільський Г.Є., заступник міністра оборони СРСР генерал армії Сорокін М.І., які відвідували нашу частину.

Нова сторінка в історії з’єднання розпочалась з проголошенням незалежності України. 19 січня 1992 року воїни артилеристи присягнули на вірність українському народу. В той час пройшли великі кадрові зміни серед особового складу пов’язані з переведенням деякої частини офіцерів та прапорщиків для подальшого проходження служби до інших країн колишнього Радянського Союзу та прибуттям до частини військовослужбовців, які бажали проходити службу на своїй Батьківщині.

Продовжувались заходи по підтриманню високої бойової готовності частин, забезпеченню життєдіяльності військових колективів. В березні 1996 року частина прийняла участь у табірному зборі на 250 Державному полігоні, де була оцінена на оцінку “добре”.

Бригада визнавалась кращою артилерійською частиною у Західному оперативному командуванні. Бригаду відвідували Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України, Президент України, Генеральний військовий  інспектор України .

В лютому 2001 року частина приймала участь у табірному зборі на Яворівському полігоні, де була оцінена на оцінку “добре”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *