Наймолодша в ЗСУ: Як 10-та штурмова бригада святкувала річницю (ВІДЕО)

10-та бригада – перший в Україні підрозділ, який здатний вести бойові дії в умовах гірської місцевості та штурмувати висотні будівлі

10-та Окрема Гірсько- Штурмова Бригада відзначила річницю створення. Святкували не у місці дислокації підрозділу на Прикарпатті, а поблизу Попасної на Луганщині. На передовій “десятка” виконує бойове завдання.

“Вже нам сьогодні виконалося 2 роки. І другу річницю ми святкуємо в зоні антитерористичної операції. Цей тернистий шлях нас тільки загартовує! Як кажуть, сталь кується у вогні”, – говорить командир 10-ї гірсько-штурмової бригади ЗСУ, герой України Василь Зубанич.

10-ту гірсько-штурмову бригаду сформували у розпал АТО на Донбасі. До її складу увійшли досвідчені бійці, після вишколу вони одразу рушили на схід, згадує командир підрозділу. Торік бригада обороняла Мар’їнку та Красногорівку на Донеччині. Нині підрозділ захищає Попасну на Луганщині. Найкращих бійців відзначають нагородами.

Довідка. 10-та бригада – перший в Україні підрозділ, який здатний вести бойові дії в умовах гірської місцевості та штурмувати висотні будівлі. За час проведення Антитерористичної операції на сході 10-ка втратила понад 20-ть бійців.

Свій бойовий шлях підполковник Дмитро Лисюк розпочинав у складі 128-ї бригади. Саме Попасну його підрозділ визволяв у 2014-му. Торік отримав пропозицію очолити один із батальйонів 10-ки. Нині офіцеру вручають орден Богдана Хмельницького 3-ого ступеня.

Приймали вітання бійці і на передових позиціях. Тут на нагородження лише лічені хвилини. Дмитро родом із Донеччини. До війська пішов після визволення рідного міста від бойовиків. Як і побратими, мріє про вільний Донбас.

Чоловік говорить: Зараз обстрілів у нас стало менше. Життя в окопах, нібито непогане! Але хотілося б, щоб далі! Щоб далі, далі ми просувалися і як би на рахунок цього, щоб швидше все це вже закінчувалося”.

Для річниці військовий кухар Назар готує і спеціальне святкове меню для побратимів. Як же відзначали “день народження” бійці 10-ки, дивіться у сюжеті 5 канал

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *