У Чернівцях відбувся брифінг стосовно призову на строкову службу офіцерів запасу

21 листопада 2017 року Чернівецький обласний військовий комісар Володимир ШВЕДЮК під час брифінгу розповів: – що цього року в Україні уперше призвали на строкову службу офіцерів запасу. Із Чернівецької області навесні на службу вирушили 16 осіб, восени – 13. І дуже приємно, що майже половина офіцерів запасу, яких призвали навесні, виявили бажання продовжити службу у збройних силах за контрактом.

Вік до 43 років, наявність вищої освіти (бакалавр і вище) та пройдений повний курс військової підготовки за програмою офіцерів запасу (військова кафедра) ось ключові критерії відбору офіцерів запасу. Всі вони проходитимуть військову службу терміном до 18 місяців. Слід відзначити також, що призиватимуть і жінок, які підпадатимуть під зазначені вище критерії. Призов відбуватиметься два рази на рік – восени та весною.

Проте, не всі бажають опинитися в одному ряді із офіцерами запасу. Серед призовників є ті, які ігнорують повістки і не бажають служити. Троє офіцерів від призову ухилилися. Так, навесні одного військозобовязаного із Заставнівщини через це засудили, на другого – мешканця Новоселиці, який не бажав іти до війська, відкрито кримінальне провадження, а на чоловіка з Глибокої передано матеріали до органів національної поліції.

– Один із цих чоловіків виїхав до іншої держави, інший переховується на території області. Та не зважаючи на всі перешкоди та труднощі завдання із призову до Збройних Сил України офіцерів запасу Буковина виконала майже на 150%.

Аби не виникало подібних ситуацій нагадуємо, що призов на строкову службу в Україні відбувається навесні і восени кожного року. Протягом 10 днів після початку призову військовозобов’язані повинні з’явитися у військкомати. На тих осіб, хто проігнорував повістку до військкомату, не повідомив до комісаріату про зміну місця проживання, може заплатити штраф в розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення – від 170 до 255 гривень. У разі ухилення від призову на строкову службу (ст. 335 ККУ) загрожує обмеження волі на строк до трьох років.

Обласний комісар Володимир ШВЕДЮК повідомив також і про плани військового комісаріату на 2018 рік. “В Україні ідуть зміни, впроваджуються нові реформи, зміни відбуваються і у Збройних силах України. Наступного року зміни будуть і у військовому комісаріаті: нові форми роботи, планується перейти від військових комісаріатів до Центрів комплектування та надання соціальних послуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *