У Самборі до військових завітали школярі та педагоги з Львівщини (фото)

У нинішній час, коли на сході країни триває боротьба з російським агресором, особливо важливо приділяти увагу патріотичному вихованню. Адже, як бачимо, війна йде не тільки за території, а й за свідомість людей. ЇЇ  гібридний характер полягає не лише у вбивчій, руйнівній силі. Дезорієнтація у інформаційному полі – чи не головна характеристика. Ворог докладає максимум зусиль, щоб налаштувати український народ проти його ж армії.

Цього тижня у військовій частині А 3817 було багато відвідувачів. Захисники знайомили гостей зі своєю роботою. У вівторок сюди завітали учні 11 класу спеціалізованої СШ № 8 з поглибленим вивченням англійської мови. Командир понтонно-мостового батальйону підполковник Руслан Сасюк розповів школярам про історію 703 полку, показав побут військовослужбовців. Школярі побували у казармі. На власні очі побачили, як живуть, служать та проводять дозвілля солдати строкової служби.

 

Старшина інженерно-саперної роти прапорщик Микола Балда розповів відвідувачам про особливості служби: які завдання ставлять перед солдатами, як несуть службу (як заступають в наряд, хто такий днювальний, де і як зберігається та обліковується зброя тощо) та за що вони відповідають дізналися школярі. Теорія рідко цікава без практики. Розуміючи це, захисники приготували для школярів практичні завдання. Разом із підполковником Романом Мельником розбирали і складали автомат як хлопці, так і дівчата. Всі були вправними. Вихід на вогневий рубіж – ще одне випробування. Кожен побував у ролі стрілка. Як правильно приготуватися, тримати автомат, цілитися – важливе вміння у цій справі.

А вже наступного дня – військовослужбовці 703 окремого полку оперативного забезпечення організували заняття для педагогів. До Самбора з’їхалися вчителі предмету «Захист Вітчизни» з трьох районів: Самбірського, Старосамбірського та Турківського.

Старший лейтенант Сергій Осташевський показав прибори батальйону РХБ захисту. Як виміряти радіацію, визначити ступінь зараження території хімічними речовинами не лише розповів, а й продемонстрував. Завдань у військових цього фаху багато. В зоні АТО нині найчастіше доводиться маскувати техніку, автоколони за допомогою диму.

На подвір`ї частини працювала саперна група. Хлопці у маскувальних костюмах виявили та знешкодили гранату, встановлену на розтяжку. Сапер (ст. лейтенант Станіславас Стагнюнас) попереду старанно і уважно досліджує місцевість, його прикривають два стрілки (прапорщик Микола Балда та ст. солдат Іван Вільха). Умовні знаки, рухи, дії – усе по-справжньому. Відвідувачі з цікавістю спостерігають, коментують. Пізніше чимало запитань задають захисникам. Станіславас розповідає їм багато цікавих історій. Усі – з його бойового досвіду у зоні АТО. Не дарма ж гості відзначили, що нас тут лякає мороз і холод, втім можна спокійно знайти тепле місце, щоб відігрітися. Хлопці ж на війні у небезпеці та за будь-якої погоди змушені виконувати поставлені завдання. А це надзвичайно важко.

Мороз надворі змусив переміститись у тепле приміщення військового клубу. Зайнявши зручні крісла, вчителі почули: «будівля замінована, не панікуйте». Таким чином сповістили про наступне заняття. Працівник військової частини Методій Проць розповів про кінологічну службу. А собака-сапер Джек з легкістю знайшов усю вибухівку, залишену в залі.

Надання першої медичної допомоги – чи не найнеобхідніше вміння для людини не тільки у зоні бойових дій, а й у цивільному житті. Начальник медичної служби майор Юрій Гец та санітарний інструктор ст. сержант Людмила Тарабан показали, як надавати першу допомогу пораненому, розповіли про сучасні методи накладання джгута, шини, обробки рани антисептиками. Показали складові аптечки військовослужбовців, з якими їдуть у зону АТО.

Наприкінці зустрічі військовослужбовці продемонстрували документальні відеоролики про допомогу пораненим, службу в інженерних військах та недавні навчання наших саперів на Луганщині.

Світлана Андрейчикова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *