У штабі оперативного командування “Захід” відбувся спільний брифінг представників оперативного командування та військової прокуратури Рівненського гарнізону

6 липня під час брифінгу представникам ЗМІ було доведено інформацію щодо надзвичайної події з військовослужбовцями, яка сталася на території 233-го загально військового полігону, що на Рівненщині.

Командувачем оперативного командування “Захід” було повідомлено, що під час проведення заключного етапу навчань з однією із частин оперативного командування «Захід», внаслідок розриву міни в каналі ствола міномета «Молот» троє військовослужбовців загинуло, 9 отримали поранення різного ступеня.

За словами генерал-майора Олександра Павлюка, їм була надана своєчасна медична допомога, троє з військовослужбовців зараз знаходяться у Львівському, інші – у Рівненському госпіталі.

Заступник начальника Рівненського військового госпіталю полковник медичної служби Валерій Чернобривець повідомив, що з військовослужбовцями, які потребують спеціалізованої медичної допомоги у військово-медичному клінічному центрі Західного регіону проводяться лікувальні та діагностичні заходи в залежності від їх стану здоров’я. У решти військових стан від середнього до середнього задовільного, проводяться планові мілкі хірургічні втручання по видаленню осколків. Всі хворі стабілізовані та психологічно стабільні.

У свою чергу військовий прокурор Рівненського гарнізону майор юстиції Юрій Табака повідомив, що Військовою прокуратурою Рівненського гарнізону розпочато кримінальне провадження за частиною 3 статті 414 “Порушення правил поводження зі зброєю та боєприпасами, що спричинило загибель кількох осіб чи інші тяжкі наслідки”.

На місці події спільною групою працівників військової прокуратури Рівненського гарнізону та слідчих слідчого управління ГУНП у Рівненській області проводяться першочергові слідчі дії та допити свідків, – наголосив військовий прокурор Рівненського гарнізону майор юстиції Юрій Табака.

Наразі слідством відпрацьовується дві версії: перша – це людський фактор, зокрема, порушення військовослужбовцями правил проведення стрільб та поводження з мінометом та друга – неналежний технічний стан міномету.

На час досудового розслідування слідством буде вилучена вся технічна документація на міномет «Молот», яким до завершення слідства з ініціативи Президента України Петра Порошенка заборонено користуватися.

Під час брифінгу Командувач оперативного командування “Захід” висловив співчуття рідним і близьким загиблих військовослужбовців та наголосив що усім постраждалим буде надана допомога відповідно до чинного законодавства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *