Військовослужбовець Тернопільської артилерійської бригади отримав відразу чотири нагороди (фото)

Військовослужбовець Тернопільської окремої артилерійської бригади оперативного командування «Захід» не міг подумати, що одного разу отримуватиме одразу чотири відзнаки, серед яких державна – від Президента України. 
Уродженець Тернопільщини, старший солдат Ростислав Мишка у своїх 18 років прийняв вольове рішення захищати рідну землю. Підписав контракт, пройшов навчальний центр, далі три роки виконання завдань в зоні проведення антитерористичної операції на передових рубежах. По життю впевнений, оптиміст, ніколи не ховався за чужою спиною, не чекав призову на строкову службу чи мобілізацію, досягнувши повноліття пішов служити до війська по контракту. За словами Ростислава служба була повчальною, адже чимало друзів, бойових побратимів уже з набутим досвідом зустрів на війні. Все це дало змогу у майбутньому відчувати себе впевнено поряд зі старшими за віком, котрі пліч-о-пліч стерегли спокій мирних громадян і вдень, і вночі. Не зважаючи на письмовий наказ Міністра оборони про вихід із зони АТО, кому ще немає 20 років Ростислав навідріз відмовився покидати своїх товаришів та написав рапорт, щоб його залишили у складі підрозділу, усвідомлюючи небезпеку, ризик для життя та здоров’я.
Одного разу старший солдат Мишка ніс бойове чергування на спостережному пункті, який розташований впритул до ворожих позицій. У приладі нічного бачення помітив висування двох ворожих груп близько 8-10 чоловік. Під прикриттям щільного вогню з гранатометів з ворожих ВОПів група загарбників наблизились на близьку відстань та здійснила спробу зайняти спостережний пункт ЗСУ. Зав’язався бій. Під час цього Ростислав безпосередньо знаходився на спостережному пості і надавав ціль вогневим засобам на ураження, паралельно вів вогонь зі стрілецької зброї по ворогу. Після декількох прямих влучань з ворожих гранатометів у спостережний пункт було пошкоджено укриття та знищені оптичні прилади для спостереження. Оскільки спроби прориву противника не припинялись, старший солдат Мишка залишився на найвигіднішій позиції, продовжив вести бій та надавати цілевказання.
Близько 22.30 Ростислав в ході запеклого бою отримав поранення та був евакуйований до медичного закладу. Тривалий час він проходив лікування у військовому госпіталі та реабілітацію, а сьогодні його зустрічають в рідній частині, як одного з кращих військовослужбовців.  Всі чекають на подію, адже чотири нагороди одразу зачекались свого героя. Серед них державна нагорода Президента України “Захиснику Вітчизни”, нагорода міністра оборони України “Знак пошани”, нагорода начальника генерального штабу ЗСУ “Учасник АТО”, нагрудний знак «Учасник бойових дій».

Представники влади,командири,друзі щиро вітали молодого захисника, міцно тиснули руку з побажаннями успіхів у майбутньому житті та здійснення найсміливіших задумів. Трирічний контракт військовослужбовця днями добігає закінчення, Ростислав все ж вирішив повернутися додому, адже на нього зачекались рідні. Ми ж гордимось своїм товаришем і ставимо його у приклад поряд з кращими військовослужбовцями, які служили у військовій частині раніше, котрі виконують визначені завдання і сьогодні. Завдяки їх мужності та героїзму, мирні громадяни отримують можливість жити у вільній та Незалежній державі, навчати своїх дітей, здобувати нові успіхи, виконувати улюблену роботу. Подібними вчинками таких військовослужбовців захоплюватимуться як теперішні так і нові покоління, у школах на уроках вивчатимуть їх подвиги, про них писатимуть у книгах, адже вони виконали свій військовий обов’язок на варті оборони рідної землі, свого народу, за що їм щиро дякуємо, ними пишаємось.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *