Винахідник з передової

Супер-холодильник винайшов і зібрав власними руками боєць 14-ї окремої механізованої бригади, старший солдат Юрій Сторожук, який нині виконує бойові завдання на Луганському напрямку району проведення АТО.

Двадцятишестирічний військовослужбовець-контрактник лише торік став до лав Збройних Сил України і в перші ж тижні проявив ініціативу, вирішив допомогти рідній військовій частині із новим технічним засобом.

«До армії я займався телекомутаційними технологіями. Мав доволі престижну роботу, але мріяв про стабільність у заробітній платі. Тому, подорослішавши, вирішив піти до війська, чим дуже пишаюся», – розповів захисник Луганщини.

Морозильна камера перероблена зі старого автомобільного причепу на колесах. Її внутрішні габарити складають 4 метри у довжину, 2 метри по ширині при висоті 1,9 метри. Перш ніж оббити все усередині тонкими листами нержавіючого заліза, Юрій покрив всі стіни і стелю тонким шаром термостійких матеріалів.

«Найважче було знайти необхідний потужний компресор, який став би «серцем» диво-апарату. Тут стали у пригоді дружні зв’язки із екс-колегами по високим технологіям. З рештою необхідною електрикою допомогли волонтери нашої бригади. Ззовні пофарбував причеп у захисний колір і дав назву «Мороз-14», використавши частину назви нашої бригади. На всі роботи, які я виконав у вільний від служби час, пішло два місяці», – підсумував воїн-піхотинець.

Зараз мобільну морозильну камеру, аналогів якої поки немає у війську, використовують в інтересах тилового забезпечення всієї бригади. У ній одночасно можуть зберігати 2,3 тони свіжого м’яса.

«У майбутньому я планую зробити польову лазню на колесах. Окрім душового відсіку, обов’язково передбачу в ній навіть невеличку парну із камінцями. Я служу в частині ще мало часу, але військовий колектив вважаю своєю родиною і хочу, щоб мої службові старання та винаходи приносили користь людям», – пояснив свою позицію старший солдат Юрій Сторожук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *