Юрій – захисник України з Львівщини

Невисокий сіроокий Юрій міг би мати «солодке» життя. Але кондитер за фахом обрав війну. Він підписав контракт із «королівською» бригадою і боронить Україну. Ми зустрілися з Юрієм на позиціях біля Зайцевого – однієї з найгарячіших точок фронту.
«Ворог зараз значно активніший, – каже Юрій. – Думаю, нових бойовиків завезли. Почастішали обстріли. Більше використовують РПГ. Стріляють із кулеметів великокаліберних та автоматів. Стріляють із різних точок, різних позицій, зокрема і тих, яких раніше не було».
Але, каже військовий, інтенсивність стрілянини з боку ворога змінюється. Іноді атак менше, часом б’ють так, що й голови не підняти. Усе, як завжди.
«Пару разів ми фіксували, як вони намагалися підійти і «прощупати», що в нас і як, прикриваючись «зеленкою». Але поки що ми їм такої нагоди не даємо», – усміхається Юрій.
Для 21-річного бійця з Бродів, що на Львівщині, це друга ротація на передовій. День народження, який у Юри 3 червня, відзначив на фронті із побратимами.
«У наряд пішов, потім траншею порив, – сміється, – потім командир приніс торт, з’їли того торта з чаєм та і все».
Я питаю у бійця, чому він усе ж прийняв рішення піти воювати.
«Мені багато людей задавали це запитання. Ти ж молодий, їдь на заробітки, ще щось. Як не крутіть, це наша земля. Це моя країна, я пішов захищати її. Україна – єдина, я ніколи не поділяв її на Захід і Схід. Я просто не розумію таких запитань», – військовий відповідає з хвилюванням і запалом. Для нього мотив очевидний.
Так само очевидно, що проти нього та його побратимів воюють найманці. Так, ними керує Кремль.
«Проти нас зараз стоїть «Сомалі» (незаконне збройне формування, комбатом якого був «Гіві», знищений у власному офісі. – Авт.). Це в перші дні було помітно. Один наш будинок спалили, там, де я жив, потрапило РПГ. Буквально в іншій кімнаті вибухнуло. Слава Богу, всі живі-здорові, Боженька врятував, – Юрій розповідає це і помітно хвилюється. – Я тоді спав. Рвонуло, і все».

Автор: Nastka Fedchenko
Фото: Volodymyr Petrov
Фонд “Повернись Живим”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *